Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sık sık kullanılan dü nosyon. Fakat bu dü nosyon mevzuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online allıkışbilgiş firmaları ve internetten satış yapan e-kâr siteleri derunin nazik olan bu dü nosyon, yeni kitlelere erişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek hesabına önemlidir. Her dü nosyon da web sitelerinin arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmaya yardımcı olabilir, ancak aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu hatmızda bugün bugün birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını azıcık henüz açkurum ve bu arada inceleyelim.

SEM: Arama Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türkçe olarak Arama Motoru Pazarlaması, markaların arama motorları üzerinde henüz görünür ve henüz ulaşılabilir olması derunin meydana getirilen çallıkışmalara denir.

Arama motoru reklamcılığı olarak da tanılamamlanan SEM, arama motorlarında ücretli reklam kurumı gerçekleştirilerek web sitelerinde gidiş geliş peşışı işçiliklemlerinin kâffesine denir. En pop ve pıtrak kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Marka bilinirliğini ve marka kıymetini artırmaya yönelik bir çallıkışma olan SEM, alıcı kitlesini geliştirmek açısından da bayağı önemlidir. Antrparantez SEM çallıkışmaları ile trafiğinizi enstantane ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak da bilindik SEO çallıkışmaları ise SEM’in bilakis ücretsiz çallıkışmalardır. SEM belli başlı bir bütçe derunin maruz reklamları kapsarken SEO çallıkışmaları belli başlı anahtar kelimelerde kalıcı bir yükseliş elde eylemek derunin meydana getirilen çallıkışmalardır. Gelin, bu içinlaştırmayı azıcık henüz açkurum.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çallıkışmaları arasındaki ayrım; mafevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret içinlığında, SEO’nun ise derunerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde konstrüksiyonlabilmesidir. Yani SEO derunin en ilkin içeriği üretirken harcanan maliyet dışında başarım göstermesi derunin yeni bir ödeme konstrüksiyonlmaz.

Bunun dışında bir önemli ayrım da hızdır. SEM çallıkışmalarında sonucu henüz hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısa süre içerisinde artırabilirsiniz. Bunun bilakis SEO çallıkışmaları ise uzun soluklu çallıkışmalardır. SEO çallıkışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri etap etap yapmalkaloriız.

Bu dü sayısal pazarlama nosyonı arasındaki bir sair önemli ayrım da doğallıktır. SEM çallıkışmaları ücretli reklam çallıkışmaları başüstüneğu derunin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çallıkışmalarında bu durum değişikdır. SEO çallıkışmaları henüz natürel uygulamaları kapsar ve sitenize henüz örgensel bir gidiş geliş dürüstışı sağlamlar.

Bu dü nosyon, derunerik bakımından da çeşitleme gösterir. SEO çallıkışmalarındaki derunerikler kullanıcı deneyimini artırmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Yani henüz çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çallıkışmalarında ise maksat henüz ticari başüstüneğu derunin derunerikler SEO çallıkışmalarındaki kabilinden olmayabilir.

Fakat bu ummak değildir ki SEM derunerikleri kalitesizdir. Yalnızca dü nosyon arasındaki derunerik konseptleri ve odaklar değişikdır. Antrparantez belirtmekte yarar var: Bu dü kavramdan biri diğerinden henüz dobra ya da henüz üstün değildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına için ikisinden de faydalanılabilir.
Kırmızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam eylemek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Yoğaltıcı Davranışları: Sayısal Dönüşümün Yükselişi hatmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://yonetimkurulu.name.tr/ https://tupculer.name.tr/ https://sakaryawebtasarimseo.name.tr/ https://unutkanlik.name.tr/ https://seopaketleri.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma