Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir söz olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “uhde” yahut “iş” fehvaına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda yönetim ve hükümet hizmetlerinde kullanılırdı.

Orta Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tarif etmek muhtevain kullanılmaya serlandı. Bu görevliler, örneğin talih daireleri yahut kiliselerde çeşitli hizmetlerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyetli bir konumda mevcut rastgele bir kişdobra tarif etmek muhtevain kullanılmaya serlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi ekseriya hükümet, spor yahut iş dünyası kabilinden resmi bir konumda mevcut kişgelecek yahut kurumları tarif etmek muhtevain kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, söz resmi yahut salahiyetli bir konumda mevcut rastgele bir kişdobra tarif etmek muhtevain kullanılmaya serlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://yonetimkurulu.name.tr/ https://tupculer.name.tr/ https://sakaryawebtasarimseo.name.tr/ https://unutkanlik.name.tr/ https://seopaketleri.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma